O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Zielone ogrody wiedzy
Zielone ogrody wiedzy - podsumowanie

Uczniowie gimnazjum uczestniczący w zajęciach „Zielone ogrody wiedzy” wykazali się bogatymi wiadomościami z zakresu ekologii i ochrony środowiska uczestnicząc  w gminnym konkursie ekologicznym  w dniu 14 maja bieżącego roku.
Uczniowie szkoły podstawowej również rozwiązywali różne testy sprawdzające wiadomości z zakresu ochrony środowiska i pokazali że wiadomości, które zdobyli na tych zajęciach pozostały im w pamięci. W ramach zajęć uczniowie nauczyli się rozpoznawać pospolite rośliny zielne, dowodem tego są pięknie wykonane zielniki. Jednym z ostatnich zadań były zajęcia z mikroskopowania, gdzie uczniowie nauczyli się przygotowywać preparaty i obserwować je pod mikroskopem.
Dopełnieniem zajęć były dwie  wycieczki:  do rezerwatu przyrody „Bagno Przecławskie” gdzie rośnie około 200 gatunków roślin naczyniowych związanych z torfowiskami wysokimi i przejściowymi oraz borami sosnowymi – m.in.: bagno zwyczajne, borówka bagienna, żurawina błotną; rosiczki – długolistna i okrągłolistna; modrzewnica zwyczajna, wełnianki – pochwowata, szerokolistna i wąskolistna; turzyca bagienna i wiele innych gatunków. Podczas drugiej wycieczki podziwiali resztki dawnej Puszczy sandomierskiej w rezerwacie „Jaźwiana Góra” gdzie dominują fragmenty lasu jodłowo-bukowego z pomnikowymi okazami drzew. Jeden z buków liczy ponad 300 lat. Rosną tam także dorodne dęby, świerki i klony. Rezerwat przyjął nazwę od występujących tu jaźwców, czyli borsuków. Cały dorobek pracy uczniów został zaprezentowany na ŚWIECIE SZKOŁY w dniu 23czerwca 2010r.

Elżbieta Pieróg, Jadwiga Korzec

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską