O NAS   EFS   KONTAKT

[Zespół Szkół w Chorzelowie]

[Mała Szkoła]

[Duża Szkoła]

Zespół Szkół w Chorzelowie, w skład którego wchodzą: przedszkole samorządowe - 2 odziały, szkoła podstawowa - 11 oddziałów oraz gimnazjum - 12 oddziałów, jest położony w województwie podkarpackim w gminie wiejskiej Mielec.

Nauka w naszej szkole odbywa się w dwóch budynkach. W odrestaurowanym budynku "małej szkoły" uczą się uczniowie klas I - III, natomiast w "dużej szkole" - dzieci przedszkolne, uczniowie klas IV - VI oraz gimnazjaliści.

W roku szkolnym 2002/2003 Szkoła Podstawowa w Chorzelowie brała udział w akcji "Szkoła z klasą" organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej przez "Gazetę Wyborczą" i Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. 10 października 2003 r. nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą".

Braliśmy udział w projektach unijnych. W roku szkolnym 2004/2005 Gimnazjum w Chorzelowie i I.E.S. MATA JOVE z Gijón, region Asturia w Hiszpanii rozpoczęły współpracę w ramach Językowego Projektu Comeniusa, uwieńczoną wymianą uczniów.
W latach 2004 - 2007 szkoła podstawowa przystąpiła do realizacji 3 letniego projektu "Gałęzie kultury" realizowanego na podstawie programu SOCRATES - COMENIUS. Projekt dostarczył nauczycielom i uczniom wymiany wielu doświadczeń i poznania innych kultur europejskich.

Obecnie realizujemy kolejne unijne projekty. W roku szkolnym 2008/2009 rozpoczęliśmy udział w trzyletnim projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" skierowanym do uczniów klas I szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie gimnazjum przystąpili do kolejnego  Językowego Projektu Comeniusa",  zaś uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych biorą udział w projekcie  "W mądrości kapitał przyszłości"

Szkoła posiada 2 pracownie komputerowe oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego