O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
PODSUMOWANIE
Echa Święta Szkoły

Święto Szkoły wpisało się już w tradycję Zespołu Szkół w Chorzelowie. Tegoroczne święto, które obchodzono 23 czerwca, stało się też okazją do podsumowania wielozadaniowego   projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „W mądrości- kapitał przyszłości”,  a także zaprezentowania innych działań, sukcesów i osiągnięć szkoły. Na obchody zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy ościennych szkół, SOKiS-u oraz rodzice.
To był wyjątkowy dzień. Szkoła powitała wszystkich barwną, odświętną dekoracją, a łaskawa aura bezchmurnym niebem, słońcem i ciepłym czerwcowym wietrzykiem. Wszystko przebiegało zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem. W salach lekcyjnych na parterze przygotowano prezentacje uczniowskich prac i działań projektu "W mądrości - kapitał przyszłości" oraz projektów realizowanych w klasach I-III - "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", "Owoce w szkole", "Szklanka mleka".
Uczestnicy projektu „W mądrości - kapitał przyszłości” pokazali, czego nauczyli się z matematyki, języka polskiego i obcego, przyrody, ekologii i informatyki. Na zwiedzających czekały wystawki, łamigłówki matematyczne, zadania logiczne. Można było sprawdzić swoje umiejętności językowe, poćwiczyć pamięć i koncentrację, obejrzeć prezentacje multimedialne, a na korytarzu przyciągała uwagę wystawa stanowiąca dokumentację fotograficzną projektu. Zdjęcia, pogrupowane tematycznie, przedstawiały uczniów w roli nie tylko naukowców, ekologów, ale też aktorów i turystów, bo inscenizacje teatralne, zabawa i wycieczki były nieodłączną i ważną częścią tego projektu.
W salach lekcyjnych drugiego piętra prezentowali swoje działania uczniowie zaangażowani w inne projekty: Sefer (o polskich Żydach), Comenius (językowy), „Trzymaj formę”.
Drugi etap obchodów Święta Szkoły miał miejsce na sali gimnastycznej. Tutaj zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie szkoły podstawowej odgrywali humorystyczne scenki w języku angielskim, prezentowali fragmenty przygotowanych wcześniej przedstawień teatralnych, najmłodsi wystąpili w orkiestrze rockowej i tańcu egzotycznym. Można było zobaczyć rewię „na wesoło” mody ekologicznej, podziwiać pokaz grupy gimnastycznej i umiejętności wokalne uczniów w wiązance przebojów z lat 60-tych.
Po części artystycznej przyszedł czas na rywalizację sportową. Boisko szkolne zapełnił wielobarwny tłum młodzieży, w którym dominował niebieski kolor koszulek noszonych przez uczniów biorących udział w projekcie „W mądrości- kapitał przyszłości”. Przy głośnym dopingu, zagrzewającym uczestników do walki, rozegrano pod okiem na-uczycieli wiele ciekawych konkurencji sportowych. Atmosfera zabawy, śmiechu i radości towarzyszyła wszystkim od pierwszej do ostatniej rozgrywki.
Do obchodów aktywnie włączyli się też rodzice. To oni zadbali o część gastronomiczną. Po całym boisku rozchodził się smakowity zapach grilowanej kiełbaski, którą częstowali każdego uczestnika tego niezapomnianego święta. Część sportowa kończyła jego obchody. Powoli pustoszał plac szkolny. Uczniowie pełni wrażeń wracali do domu. Ach, cóż to był za dzień! Święto Szkoły w Zespole Szkół w Chorzelowie przeszło do historii, ale już za rok…

Alina Łukaszek

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską