O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Matma jest OK
Uczniowie klas I-III S.P.

Przez ostatnie zajęcia (marzec, kwiecień, maj) uczestnicy kółka matematycznego kształcili logiczne myślenie w grze "Kółko i krzyżyk". Gra wymaga cierpliwości i śledzenia ruchu przeciwnika, aby nie dać się zaskoczyć. Ponadto zmagali się z zadaniami tekstowymi i testowymi. Wykorzystywali książkę "Liczę z Kangurkiem", jak również inne testy i łamigłówki matematyczne. Pracowali pojedynczo i w parach. Okazało się, że praca w parach dawała wyraźniejsze efekty. Dzieci wymieniały się swoimi spostrzeżeniami , przekonywały się nawzajem, jak rozwiązać dane zadanie czy problem matematyczny.

W ten sposób przygotowywały się do  Gminnego Konkursu Matematycznego,  w którym wzięło udział 4 uczniów: Weronika Głaz, Anna Ciejka, Ewa Siembab i Klaudia Kamuda. Najlepszą z nich okazała się  Weronika Głaz,  która zajęła III miejsce.  Ewa Siembab  została wyróżniona. Miejmy nadzieję, że udział w konkursie to dopiero początek sukcesów matematycznych dzieci, którym zawiłości matematyki nie są straszne. ”

Bernadeta Torba

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską