O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Wycieczka do Krakowa
Uczniowie klas I-III S.P.

W dniu 5 maja uczniowie klas I-III biorący udział w projekcie, pojechali na wycieczkę do Krakowa.

Dwie Panie Przewodniczki zaprowadziły dzieci na Wzgórze Wawelskie, gdzie ciekawie opowiadały o władcach, dawnych czasach i smokach. Po zwiedzeniu krypt, dziedzińca i Katedry Wawelskiej najwięcej emocji wzbudził pobyt w Smoczej Jamie i pomnik ziejącego ogniem wawelskiego smoka.

Później dzieci obejrzały uroczyste otwarcie ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim, Sukiennice, Rynek, Uniwersytet Jagielloński, Pałac Biskupi z oknem papieskim, pomniki Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika.

Bardzo duże zaineresowanie wzbudziło Muzeum Przyrodnicze. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawych okazów flory i fauny oraz kolekcję skamielin i kamieni szlachetnych. Najciekawsze okazały się niespotykane w naszym kraju płazy i gady.

Niemniejsze zainteresowanie wzbudził film "Jak wytresować smoka" w kinie IMAX. Większość dzieci po raz pierwszy miało możliwość obejrzenia filmu w technice 3D.

Wycieczka, której wszystkie koszty zostały sfinansowane z budżetu projektu, dostarczyła wielu wrażeń. Uczniowie po całodniowym pobycie w Krakowie wrócili trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych przeżyć. ”

Nauczyciele klas I-III

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską