O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Ja Cię rozumiem - Ty mnie
Angielski w kl.IV-VI

W miesiącu styczniu na zajęciach języka angielskiego-„ Ja Cię rozumiem - Ty mnie” uczymy komunikować się w języku obcym w codziennych sytuacjach. Piątoklasiści pracowali nad zadaniem pt.: „ Jestem turystą z Londynu w Mielcu, zgubiłem się” Dzieci za pomocą kart z obrazkami oraz plakatów uczą się słówek nazywających budynki w mieście, a za pomocą map i znaków, podawania drogi. Dzięki tym zajęciom umiemy powiedzieć i zapytać o drogę i dostać się do celu. Czwartoklasiści opisywali wygląd swój i swoich przyjaciół oraz bliskich, największą frajdę sprawiła praca nad kolażem, gdzie dzieci wycinały z gazet rysunki tworząc swoje portrety, a póżniej opisując części ciała i ogólny wygląd.

Klasa szósta zajmowała się natomiast elementami kultury krajów anglojęzycznych. Przy użyciu map, pocztówek oraz różnych pamiątek zapoznaliśmy się z różnorodnością kulturową Wielkiej Brytani oraz sami robiliśmy projekt na temat naszaego kraju. Przypinaliśmy zdjęcia pamiątek jakie można przywieżć z zakątków Polski starając się opisać każdą z nich po angielsku .

Luty to miesiąc gdzie dopadają nas chorby i przeziębienia, więc postanowiliśmy poudawać chorych w języku angielskim. Umiemy już nazwać niektóre objawy i choroby oraz sposoby leczenia. Śmiało możemy iść do lekarza w Londynie oraz poradzić innym jak dbać o zdrowie. W klasie czwartej robiliśmy projekty naszych domów ucząc się przy tym nazw pokoi, mebli oraz określania gdzie się znajdują. Mieliśmy możliwość poznania domu, gdzie mieszka prezydent Stanów Zjednoczonych. Szkoda, że nie naprawdę tylko za pomocą tekstów, obrazków i filmu DVD. Szóstoklasiści poznali historię nawiedzonych zamków w Wielkiej Brytanii. Edinburgh Castle and Cardiff Castle wywarły na nas ogromne wrażenie, musimy tam jechać i zapoznać się z duchami bliżej!!!!

W marcu czwartoklasiści doceniali swoje mocne strony poprzez mówienie o umiejętnościach i zdolnościach. Wspólnie odkrywaliśmy nasze talenty sportowe, artystyczne i kulinarne z użyciem czasownika can i nazywania poszczególnych czynności w języku angielskim.

Piątoklasiści natomiast poruszali się w królestwie zwierząt dość sprawnie, niestraszne im były spotkania z królem dżungli ani innymi dzikimi zwierzętami. Słownictwo zostało wprowadzone za pomocą kart rysunkowych i plakatów. Słuchaliśmy odgłosów różnych zwierząt i zgadywaliśmy co to za zwierzę. W ten sposób dzieci ćwiczyły wymowę i utrwalały słówka.

Szóstoklasiści porównywali swój plan dnia z rozkładem zajęć sławnych Anglików i Amerykanów. Mimo różnych zajęć jakim na co dzień oddajemy się my i nasi idole mamy wspólne czynności jakie wykonujemy co dzień. Każdy z nas je śniadanie i myje zęby albo pracuje na komputerze. Teraz umiemy nasz dzień opisać w języku angielskim. ”

Marta Przyłucka

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską