O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Z ECDL-em spójrz śmiało w przyszłość

Praca nad projektem „Z ECDL-em spójrz śmiało w przyszłość“  trwa nieustannie i coraz więcej zadań jest już wykonanych. Trudności oczywiście nie brakuje. W grudniu 2009 r. do grupy uczestników projektu dołączyło dwoje nowych uczniów, którzy musieli pracować na bieżąco i jednocześnie nadrobić dwa egzaminy. Dla nowych uczniów zakupiono też podręczniki. W styczniu „nowicjusze“ zaliczyli pierwszy zaległy egzamin z modułu 2. Cała grupa natomiast pracowała nad modułem 4 - arkusze kalkulacyjne. Egzamin z modułu 4 przeprowadziliśmy 8.02.2010, niestety na „raty“ gdyż wystąpiły kłopoty z zasilaniem w energię elektryczną. Mimo przeszkód egzamin dokończono w późniejszym terminie. Na 12 zdających moduł 4 zaliczyło 11 uczniów. Po trzech egzaminach tylko jedna osoba nie ma zdanego modułu 3 oraz zostali jeszcze „nowicjusze“ z egzaminem z modułu 3. Egzamin ten odbędzie się 16 marca. Obecnie cała grupa intensywnie pracuje nad  modułem 5 - bazy danych.  Egzamin z tego modułu już wkrótce. Będzie to dla nas najtrudniejsza próba z ECDL’a. Po zaliczeniu tego modułu zostaną już łatwiejsze moduły. Uczestnikom projektu nadal nie brakuje entuzjazmu i chęci do pracy, gdyż naszym celem są certyfikaty ECDL’a dla wszystkich uczestników projektu.

Marek Linke

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską