O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Z komputerem na Ty
Komputer jako źródło nauki i zabawy

Kolejny cykl zajęć dla klas I-III "Z komputerem na Ty" upłynął pod hasłem  "Komputer jako źródło nauki i zabawy".  Uczniowie klas młodszych "postawili" pierwsze kroki w Internecie. Nauczyli się jak korzystać z przeglądarki internetowej "Internet Explorer" oraz wyszukiwarki "Google". Poznali zasady bezpiecznego użytkowania stron www dla dzieci. Szczególnie zainteresowały najmłodszych gry, kolorowanki, quizy, puzzle, ubieranki. Uczniowie dowiedzieli się co to jest  „wirus komputerowy”, encyklopedia multimedialna, kurs e-learning, poczta elektroniczna.  Utrwalili wiadomości szkolne przerabiając kursy e-learningowe dla dzieci. Wydrukowali plany lekcji i notatniki dostępne na stronach internetowych. Wszyscy założyli skrzynki pocztowe. Potrafią odbierać i wysyłać e-maile. Dzieci z dużym zainteresowaniem zapoznały się z programami multimedialnymi zakupionymi w ramach projektu WMKP. „Socrates – 103 fascynujące eksperymenty” oraz „Młody Einstein”   to programy edukacyjne, które łączą zabawę z kreatywnym myśleniem i nauką. Uczniowie mogli za ich pomocą przeprowadzić wiele fascynujących doświadczeń i zbadać prawa rządzące otaczającą przyrodą. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach i poznają najnowsze możliwości technologii informacyjnej.

Jolanta Gawryś

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską