O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Matma jest OK

Przez minione miesiące (grudzień, styczeń, luty) zajęcia kółka matematycznego dla klas III szkoły podstawowej "Matma jest OK" systematycznie wdrażały uczniów do samodzielnego logicznego myślenia, jak również wyrabiały u uczniów umiejętność pracy zespołowej i w parach. Doskonałą okazją do tego jest praca z  grami "Warcaby" oraz " Cztery w rzędzie",  które nie tylko rozwijają logiczne myślenie, ale także uczą uczniów przegrywania z lepszym przeciwnikiem. Ponadto uczniowie doskonalili dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 1000 sposobem pisemnym wykonując pod kierunkiem nauczyciela i samodzielnie mnóstwo przykładów, zarówno bez, jak i z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Swoje umiejętności wykorzystywali w rozwiązywaniu złożonych zadań tekstowych na porównywanie różnicowe ("o ile więcej, o ile mniej"). Rozwiązania uczniowie omawiali przedstawiając je graficznie na drzewkach. Zmierzyli się również z przykładami testów z książki "Liczę z Kangurkiem". Gry planszowe oraz podręczniki i zbiory zadań zakupiono z funduszu projektu WMKP.

Bernadeta Torba

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską