O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Mali - wielcy artyści

W zajęciach  Mali-wielcy artyści  uczestniczy 15 uczniów z klas IIIa i IIIb szkoły podstawowej. Głównym celem zajęć jest wspomaganie rozwoju uczniów, ich zdolności i przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczeństwa.
Cel główny i cele szczegółowe są realizowane w ramach cotygodniowych 2 godzinnych zajęć, gdzie uczniowie mają okazję rozwijać zdolności recytatorskie, aktorskie i zdobywać umiejętności improwizacyjne. Zajęcia urozmaicane są wyjściami do teatru, kina i wycieczkami.
11 grudnia uczniowie byli na wycieczce w Rzeszowie w teatrze Maska, gdzie oglądali przedstawienie teatralne pod tytułem  "Gwiazdka Pana Andersena",  uczestniczyli w lekcji teatralnej oraz zwiedzali Muzeum Dobranocek.
Również w grudniu grupa teatralna zaczęła przygotowywać jasełka, które zostaną przedstawione na terenie szkoły oraz dla środowiska. Uczniowie wystąpią w strojach, które zostały zakupione dla nich w ramach projektu.

Małgorzata Klecha

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską