O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Zielone ogrody wiedzy

W ramach realizacji projektu "W mądrości - kapitał przyszłości" część grupy  "Zielone ogrody wiedzy" - "Zdobywa swoje Berdo" realizując wyznaczone zadania. Pozostali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczą w zajęciach biologiczno - ekologicznych, na których kształtują postawy proekologiczne podejmując działania na rzecz ochrony środowiska. Omówiliśmy zagadnienia dotyczące form ochrony przyrody oraz źródła zanieczyszczeń środowiska. Cenne okazały się pomoce zakupione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:

- programy multimedialne do biologii i przyrody
    - encyklopedie biologii
    - atlasy roślin i zwierząt chronionych w Polsce
Uczniowie tej grupy uczestniczyli w  wycieczce do mieleckiej oczyszczalni ścieków,  gdzie zapoznali się z technologią oczyszczania ścieków. Cała grupa systematycznie uczestniczy w zajęciach i z wielkim zaangażowaniem opracowują poszczególne zadania wynikające z założeń projektu wykorzystując wyżej wymienione pomoce.

Jadwiga Korzec, Elżbieta Pieróg

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską