O NAS   EFS   KONTAKT

ODWIEDZIN:
Wiem, umiem, potrafię

Pierwszy etap edukacyjny - klasy I-III, jest bardzo ważny dla rozwoju małego człowieka. Mając na uwadze dobro dziecka i starając się pomóc mu w kłopotach edukacyjnych, pracujemy w ramach programu WMKP z grupą dzieci z klas I-III na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych Wiem, umiem, potrafię.  Korzystamy z zakupionych podręczników, zeszytów ćwiczeń i programów komputerowych. Jednym z tematów realizowanych na zajęciach w klasie I było rozpoznawanie figur geometrycznych. Uczeń miał za zadanie dostrzec i pokazać kształty figur w swoim otoczeniu. Podczas zajęć dzieci układały mozaiki, malowały obrazki zbudowane z różnych kształtów oraz tworzyły figury podczas zabaw z gumką. W klasie II dzieci doskonaliły koordynację wzrokowo-słuchową. Poprzez gry i zabawy edukacyjne - "Koło fortuny", "Dźwiękogrę", "Kalambury", utrwaliły znajomość samogłosek i spółgłosek oraz ćwiczyły dodawanie i odejmowanie w zakresie 30. Mała grupa uczniów na zajęciach pozwala zindywidualizować metody pracy, powtarzać i utrwalać materiał, akceptować każde dziecko, stwarzać atmosferę tolerancji i bezpieczeństwa. Staramy się, by zajęcia były atrakcyjne i dzieci uczyły się poprzez zabawę.

Jolanta Pyrzyńska, Renata Żak, Zuzanna Pawłowska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską