Czerwiec 2006
 23 czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2005/2006.  Dyrektor Zespołu Szkół - mgr R. Kotra wręczył dwa certyfikaty dla Przyjaciół Szkoły, podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w pracę szkoły,  listy pochwalne dla rodziców uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, nagrody książkowe i dyplomy dla wyróżniających się uczniów w nauce, zachowaniu, pracy społecznej i reprezentowaniu szkoły w konkursach i zawodach sportowych. Najlepsi uczniowie klas VI - M. Pawłowska i K. Janeczko otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Mielec. Na zakończenie uczniowie klas III i VI przygotowali pożegnalną część artystyczną. Gratulujemy  nagrodzonym i życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałych wakacji!  
[Zobacz więcej zdjęć]
 W dniu 23 czerwca w ostatnim dniu nauki szkolej, w godzinach popołudniowych dzieci klas II wraz z rodzicami i wychowawcami - J. Pyrzyńską i M. Klechą uczestniczyli w  spotkaniu integracyjnym.  Celem  tego spotkania było podsumowanie całego roku nauki oraz zintegrowanie uczniów i rodziców. Uczniowie przygotowali w formie kalendarium przebieg całego roku. Były wiersze, piosenki, wesołe skecze, wyróżnienia, nagrody. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, grilowali kiełbaski. Dzieci uczestniczyły w konkursach sportowych, rozegrały mecz piłki nożnej. Wszyscy miło spędzili czas.    
[Zobacz więcej zdjęć]
Uczniowie klas trzecich kończą swój pierwszy etap edukacyjny. Z tej okazji przygotowali pod kierunkiem nauczycieli - B. Torba i J. Gawryś przedstawienie "Jaś i Małgosia". Główne role zagrali Aleksandra Zawadzka i Mateusz Kumorek. Scenografię wykonała nauczycielka nauczania zintegrowanego - J. Pyrzyńska. Trzecioklasiści przedstawili spektakl   kolegom z klas I i II, "zerówce" oraz przedszkolakom. Inscenizację miały okazję obejrzeć również mamy uczniów klas III na uroczystości z okazji Dnia Matki.   Przedstawienie bardzo podobało się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
[Zobacz więcej zdjęć]
9 czerwca klasa IIIa z op. - A.Korzeń, Z.Pawłowską i B.Torbą wyruszyła na  wycieczkę rowerową przez Chorzelów poza granice wsi do Chrząstowa. Dzieci zostały wcześniej zapoznane z historią regionu i jego tradycjami. W ten sposób trzecioklasiści mogli poznać swoje miejsce zamieszkania i dawny sposób życia. Miejscem docelowym była Szkoła Podstawowa w Chrząstowie. Na czterokilometrowym odcinku rowerzyści zwiedzili najstarsze i najciekawsze zabytki. Po kilku kwadransach uczniowie dotarli do szkoły w Chrząstowie. Tam zwiedzili Izbę Regionalną kryjącą unikatowe zabytki i pamiątki z przeszłości. W szkole zostały serdecznie powitane przez dyrektorkę p. W.Mazur.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści kustosza szkolnego muzeum - p. S.Kiełb. Była to atrakcyjna  lekcja regionalnego patriotyzmu.  
[Zobacz więcej zdjęć]
6 czerwca uczniowie klas IIIa i IIIb wyjechali na  wycieczkę do Krakowa. Wraz z opiekunami - B. Torba, J. Pyrzyńską, D. Witek, J. Gawryś zwiedzili najciekawsze miejsca naszej dawnej stolicy. Obejrzeli Wawel - Katedrę, Dzwon Zygmunta, Podziemia, Smoczą Jamę. Przewodnik opowiedział uczniom legendy i historie związane z Wawelem i Krakowem. Podziwiali zabytki na Rynku Głównym - Sukiennice, Kościół Mariacki, Pomnik Mickiewicza.  Na zakończenie wycieczki udali się do krakowskiego ZOO, gdzie największe zainteresowanie wzbudziło zachowanie małp i egzotycznych zwierząt.
[Zobacz więcej zdjęć]
 Dzień Dziecka dostarczył wiele atrakcji również uczniom klas IV -VI. Święto zostało połączone z Dniem Sportu. Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach sportowych. Również rodzice i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w  wyścigach i zawodach.  Dla każdego dziecka został ufundowany przez Radę Rodziców słodki poczęstunek, a dla zwycięzców sportowych zmagań - cukierki. 
[Zobacz więcej zdjęć]
 Dzień Dziecka to w tym roku pełen zabawy i humoru dzień dla uczniów klas I -III. Nauczyciele nauczania zintegrowanego wraz z nauczycielem rytmiki - M. Sosińskim zorganizowali dla uczniów rozgrywki sportowe, konkursy, zabawy taneczne i muzyczne. Dzieci obejrzały  również humorystyczne scenki przygotowane przez uczniów klas IIa, IIIa i IIIb (op. M. Klecha, J. Gawryś, B. Torba) oraz zaprezentowały Mini Listę Przebojów. Rada Rodziców ufundowała dla każdego dziecka słodycze i nagrody za udział w konkursach.   
[Zobacz więcej zdjęć]
Maj 2006
30 maja w „Małej Szkole” po raz pierwszy odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Klas III zorganizowany przez nauczycielki nauczania zintegrowanego – J.Pyrzyńską i B. Torba. Do konkursowych zmagań przystąpili uczniowie z dziewięciu gminnych szkół: Chrząstowa, Książnic, Podleszan, Rydzowa, Rzędzianowic, Trześni, Woli Mieleckiej i Chorzelowa po dwóch uczniów z każdej klasy III. Uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe i testowe opracowane przez Doradcę Metodycznego – p. mgr Darię Warzecha. Młode matematyczne talenty wykazały się wysokim poziomem wiedzy i umiejetności. Laureaci konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi, pozostali dyplomami udziału i nagrodami pocieszenia. Wszystkie nagrody ufundował Urząd Gminy w Mielcu.
[Zobacz więcej zdjęć]
26 maja obchodzimy  Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klas I i III wraz z wychowawcami - Z. Pawłowską, R. Żak, B.Torba, J.Gawryś przygotowali uroczyste inscenizacje - wiersze, piosenki, przedstawienia, które zaprezentowali swoim ukochanym Mamom. Każda Mama otrzymała wykonane własnoręcznie laurki i upominki. Po części oficjalnej wszystkie Mamy zostały zaproszone na symboliczną "kawę z ciastkiem".
[Zobacz więcej zdjęć]
W dniach 6-12 maja gościli w naszej szkole nauczyciele współpracujący z nami w realizacji projektu Socrates-Comenius "Gałęzie Kultury". Z  wizytą przybyli nauczyciele z Węgier, Niemiec, Norwegii, Hiszpanii, Irlandii Północnej i Martyniki. Goście zostali serdecznie przyjęci przez przedstawicieli Rady Gminy Mielec oraz dyrekcję, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Uczestniczyli w warsztatach tanecznych i plastycznych, obserwowali zajęcia w przedszkolu, zerówce, nauczaniu zintegrowanym oraz w klasach IV-VI, a także sami prowadzili zajęcia mające na celu zapoznanie naszych uczniów z podstawami ich rodzimych języków. Goście zwiedzili najciekawsze zakątki naszego regionu - Kraków, Wieliczkę, Łańcut, Baranów Sandomierski i obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Przebieg wizyty koordynowały - M. Aleksandrowicz, M. Pietrzak i M. Lasek. Wizyta dostarczyła nam i gościom wielu niezapomnianych wrażeń.
[Zobacz więcej zdjęć]
Kwiecień 2006
22 kwietnia obchodzimy corocznie  Dzień Ziemi. Uczniowie kl.Va  pod kierunkiem nauczycielki przyrody - J. Korzec przygotowali z tej okazji uroczysty apel. Przybliżyli zagrożenia dla naszej planety spowodowane  zanieczyszczeniem środowiska. Zwrócili uwagę na konieczność dbania o najbliższe otoczenie - powietrze, wodę, glebę, rośliny i zwierzęta. Referaty przeplatali piosenkami i humorystycznymi scenkami. Uczniowie klas IV-VI, którzy wysłuchali części artystycznej z pewnością zadbają o naszą wspólną Ziemię.
[Zobacz więcej zdjęć]
12 kwietnia uczniowie klas I-VI oraz przedszkolaki obejrzeli  spektakl Tradycje wielkanocne. Inscenizacja przygotowana przez uczniów kl.VIa i kl.O na podstawie scenariusza opracowanego przez s. A. Laskę i D. Witek przedstawiła obrzędy i tradycje wielkanocne. Staropolskie zwyczaje w pięknej oprawie muzycznej i plastycznej, wdzięczne występy najmłodszych uczniów i szóstoklasistów przybliżyły wszystkim dzieciom tradycyjne obrzędy oraz wprowadziły w świąteczny nastrój.  
[Zobacz więcej zdjęć]
3 kwietnia  w „Małej Szkole”  wspominaliśmy zmarłego przed rokiem naszego  Ojca Świętego. Uczniowie klas I-III wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek, przygotowanego przez nauczycielki nauczania zintegrowanego: J. Pyrzyńską i B. Torba. Wiersze, piosenki oazowe oraz teksty epickie nawiązywały do lat młodości Karola Wojtyły, a także dwudziestu siedmiu lat Jego Pontyfikatu. Uczniowie wysłuchali wierszy napisanych przez Papieża, poświęconych Jego ukochanej Matce, anegdot i wybranych ciekawostek z bogatego życia Jana Pawła II. Dzieci wspólnie śpiewały ulubione pieśni i piosenki pielgrzymkowe Naszego Papieża.  
[Zobacz więcej zdjęć]
Marzec 2006
21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczcili  Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy I-III przygotowały kukły Marzanny symbolizujące odchodzącą zimę oraz gaiki - symbole wiosny. Na powitanie wiosny uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem wychowawczynii B. Torby opracowali i przedstawili inscenizację  Wiosna na łące. Każda klasa zaśpiewała piosenki o wiośnie, po czym  nastąpiło uroczyste palenie kukieł w rytmie wypowiadanych wspólnie słów "Zgiń, przepadnij, zimo i nie wracaj do nas, na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona". Z niecierpliwością czekamy upragnionej wiosny.
[Zobacz więcej zdjęć]
W ramach akcji informującej o szkodliwości wypalania traw - szczególnie w okresie wiosennym przebywali w naszej szkole przedstawiciele  Zawodowej Straży Pożarnej w Mielcu: - st. asp. Władysław Ofiara, st.ogn. Władysław Kukliński  oraz  Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelowie: sekretarz - Andrzej Dydo i naczelnik - Grzegorz Sokół. W spotkaniu oprócz uczestników Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Florek" brali udział uczniowie klasy V a. Strażacy po bardzo pouczającej pogadance demonstowali prawidłowe użytkowanie gaśnicy pianowej. Młodzież zadawała mnóstwo pytań, na które otrzymywała wyczerpujace odpowiedzi. Następne spotkanie zostało umówione na św Floriana.
[Zobacz powiększenie]
20 marca uczniowie klas 0-III oraz przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne O smoku i królu Leniuchu  w wykonaniu aktorów "Bajlandii" z Rzeszowa.  Dzieci podziwiały piękną scenografię, stroje i wspaniałą grę aktorów. Spektakl oprócz zabawy i uśmiechu przekazał najmłodszym wiele treści dydaktycznych dotyczących zdrowego trybu życia - odżywiania się, sportu i higieny.
[Zobacz powiększenie]
Luty 2006
Wielu uczniów klas I-III systematycznie i wytrwale pracowało w I półroczu.  Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu w nagrodę otrzymali odznakę Wzorowy Uczeń. Uczniowie wyróżniający się w zachowaniu -  Spokojniaczek. Najlepiej czytający - odznakę  Ładnie Czytam, zaś najładniej piszący -  Złotopiórek. Dzieci wyróżniający się wiedzą matematyczną -  Najlepszy Matematyk. Natomiast te, które wypożyczyły i przeczytały najwięcej książek ze szkolnej biblioteki -  Przodownik Czytelnictwa. Do zdobycia czeka jeszcze odznaka -  Mistrz Ortografii. Gratulacje dla wyróżnionych!
[Zobacz więcej zdjęć]
24 lutego klasy IVa, IVb i Vb wyjechały na basen do Ropczyc.   Uczniowie pod opieką wychowawców - K. Muniak, E. Babuli, M. Aleksandrowicz i nauczycielki wych. fiz - I. Kułacz pływali zarówno w brodziku jak i w głębokim basenie. Największym zainteresowaniem cieszyła się zjeżdżalnia. W drodze powrotnej wstąpili do McDonald-a. Z wycieczki wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.  
[Zobacz powiększenie]
Klasy IIa i IIb brały udział w realizacji programu Radosny Uśmiech - Radosna Przyszłość ,   który pilotowany był przez   Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Mielcu.  Celem programu była popularyzacja nawyków zdrowotnych związanych z higieną jamy ustnej oraz poznanie czynników mających wpływ na zdrowe zęby. Przeprowadzono cykl zajęć z udziałem higienistki szkolnej p. T. Świątek, w których dzieci wysłuchały pogadanek, oglądały filmy, wykonywały eksperymenty oraz brały udział w konkursach. W zajęciach podsumowujących z udziałem w-ce dyrektora p. D. Marka - dzieci wykazały się zdobytą wiedzą. Napisały test sprawdzający oraz wykonały plakaty i figurkę Kwasowego  Potworka. Zajęcia przygotowały i koordynowały wychowawczynie klas II - M. Klecha i J. Pyrzyńska. 
[Zobacz więcej zdjęć]
W pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 30 stycznia - 3 lutego uczniowie naszej szkoły  mieli możliwość udziału w Zimowisku. Codziennie od godz. 9.00 do 13.00 nauczyciele organizowali zajęcia dla uczestników zimowiska. Uczniowie korzystali z pracowni komputerowej, świetlicy szkolnej, sali gimnastycznej i specjalnie przygotowanego na ferie lodowiska. Odbywały się turnieje sportowe i szachowe, oglądanie bajek i filmów na DVD, korzystanie z Internetu, konkursy plastyczne, rozgrywki tenisa stołowego.
[Zobacz powiększenie]
"Gałęzie Kultury" - Literatura 2005/2006
W lutym uczniowie klas IV na lekcjach j. polskiego i historii rozmawiali o polskich legendach. Potem na lekcjach plastyki malowali obrazki, które ilustrowały treść przeczytanych legend. Zilustrowane legendy umieszczono na stronie projektowej. 
[Zobacz powiększenie]
Styczeń 2006
25 stycznia uczniowie klas I-III bawili się na  Baliku Karnawałowym. Balik zorganizowano w gościnnym SOKiS w Chorzelowie. Bal rozpoczął korowód przebierańców. Były wróżki, królewny, motyle, biedronki, rycerze, muszkieterowie, wojownicy. Najpiękniejsze stroje zostały nagrodzone. Poszczególne klasy zaprezentowały tańce towarzyskie - polkę, walca, cha-chę. Mistrzowski popis tańca przedstawiła para uczniów klas III - A.Zawadzka i M.Kumorek (instruktor M. Sosiński). Dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami świetnie się bawiły. Każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek. Nagrody i słodycze ufundowała Rada Rodziców.
[Zobacz więcej zdjęć]
21 i 22 stycznia to ważne daty. Obchodzimy wtedy Święto Babci i Dziadka .   Uczniowie klas 0-III w sposób szczególny uczcili to święto. Przygotowali  montaż słowno-muzyczny i Jasełka  (pod kierunkiem n-li: D. Witek, Z. Pawłowskiej, R. Żak, J. Pyrzyńskiej, B. Torby i J. Gawryś). Po części artystycznej wnuczęta wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom samodzielnie wykonane laurki i upominki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy herbatce i ciastku. W przygotowanie uroczystości aktywnie włączyli się rodzice uczniów.  
[Zobacz więcej zdjęć]
Czas Bożego Narodzenia to czas kultywowania ludowych tradycji.  Jasełka to przedstawienie szczególnie lubiane przez dzieci i dorosłych. Katechetka - s. A. Laska opracowała wraz z uczniami klas III-VI piękny spektakl.  Uczniowie przygotowali inscenizację, oprawę muzyczną, stroje, dekoracje. Przedstawienie obejrzały wszystkie klasy 0-VI oraz nauczyciele, emeryci, pracownicy Z. S. w Chorzelowie i przedstawiciele władz gminnych. Jasełka wywołały wiele wzruszeń i emocji. 
[Zobacz więcej zdjęć]
Grudzień 2005
22 grudnia wychowawcy i uczniowie klas I-III obchodzili wspólną Wigilię. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się modlitwą i uroczystym odczytaniem przez s. Annę Laskę Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną  "Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia" , z której dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z Wigilią i Świętami. Główną część uroczystości stanowiły nastrojowe  wiersze, pastorałki i kolędy przygotowane przez uczniów wszystkich klas I-III pod kierunkiem wychowawców (Z.Pawłowska, R.Żak, M.Klecha, J.Pyrzyńska, B.Torba, J.Gawryś). Spotkanie zakończyło się  wspólnym kolędowaniem i łamaniem się opłatkiem. Serdeczne życzenia świąteczne wszystkim nauczycielom i uczniom złożył dyrektor szkoły - mgr R. Kotra oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
[Zobacz więcej zdjęć]
W grudniu wszyscy uczniowie klas I-VI wzięli udział w akcji  "Pomóż zwierzętom w schronisku!" .   Tradycyjnie, każdego roku uczniowie zbierają dary dla zwierząt przebywających w schronisku w Mielcu.  W tym roku dzieci zebrały miski, koce, suchą karmę i kości. 21 grudnia inicjator i opiekun akcji - dyrektor szkoły mgr R. Kotra wraz z wyróżniającymi się w akcji uczniami dostarczył zebrane dary zwierzętom do schroniska. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji zwierzętom łagodniej uda się przetrwać zimę.
[Zobacz więcej zdjęć]
Dzień 7 grudnia uczniowie klas I-III spędzili  pod hasłem "Bądź bezpieczny na drodze!" Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt.  "Miau, kotku miau!",  które łącząc rozrywkę z dydaktyką utrwaliło zasady ruchu drogowego, bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych i przejazdach kolejowych oraz przypomniało znaczenie znaków drogowych. Następnie "Małą Szkołę" odwiedził  Pan Policjant,  który zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeńswo uczniów na drodze w okresie zimowym. Pan Policjant miał dla wielu dzieci niespodziankę - liczne nagrody za udział w konkursie rysunkowym realizowanym jeszcze przed wakacjami nt.  "Bezpieczne wakacje".  Wielu uczniów klas I-III otrzymało cenne nagrody ufundowane przez Komendę Policji w Mielcu, Urząd Gminy w Mielcu oraz sponsorów. Serdecznie dziękujemy!
[Zobacz więcej zdjęć]
6 grudnia uczniów klas I-III odwiedził św. Mikołaj. Uczniowie przedstawili wiersze i piosenki przygotowane specjalnie dla zacnego gościa . Najmilszą chwilą dla każdego dziecka było otrzymanie prezentów i krótka osobista rozmowa ze św. Mikołajem. Na zakończenie każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcia i podziękowała za wspaniałe prezenty oraz za to, że Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku.
[Zobacz więcej zdjęć]
Po raz kolejny włączyliśmy się w tym roku szkolnym - 2005/2006 do  Harcerskiej Ogólnopolskiej Ekologicznej Akcji FLOREK, obecnie nie jako drużyna harcerska, ale jako Szkolne Koło Ekologiczne przy Zespole Szkół w Chorzelowie. Grupa naszych młodych ekologów to uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, którzy od listopada 2005r. do maja 2006r. realizują różnorodne zadania o tematyce ekologiczno przyrodniczej. W realizacji ustalonych przez organizatorów zadań wspomagają naszych ekologów opiekunowie: mgr J.Korzec, mgr L. Kutrybała oraz Dyrektor Zespołu Szkół mgr R. Kotra. Pierwsze zadanie polegało na zebraniu informacji dotyczących utworzenia i zasad gospodarowania na terenie Światowego Rezerwatu Biosfery - Karpaty Wschodnie oraz dokonaniu pomiaru zanieczyszczeń powietrza za pomocą skali porostowej. Zadanie to wykonaliśmy .
[Florek]
Listopad 2005
W dniach 4-9 listopada nauczycielki M. Aleksandrowicz, M. Pietrzak, M. Lasek oraz uczniowie klas VI - M. Pawłowska, A. Pazdro, A. Kasza i K. Janeczko uczestniczyli w ramach programu Socrates Comenius 1 w spotkaniu roboczym szkół partnerskich w Olabide Ikastola w Kraju Basków w Hiszpanii. Rozmawiali tam o sprawach bieżących związanych z projektem, planowali działania na trzeci rok projektu, zwiedzali piękny kompleks szkolny oraz podziwiali uroki przyrody i architektury tego pięknego zakatka jakim jest Kraj Basków. Zwiedzili Vitorię Gasteiz, San Sebastian i Bilbao. ,
[Zobacz więcej zdjęć]
"Gałęzie Kultury" - Literatura 2005/2006
W listopadzie klasy V miały okazję wykazać się zdolnościami poetyckimi. Przeprowadzono konkurs na napisanie własnego wiersza, którego treść poparta była odpowiednią ilustracją. Pięć najlepszych wierszy zostało umieszczonych na stronie projektowej. 
[Zobacz więcej obrazów]
W listopadowy wieczór, jak rozkazuje Andrzejkowa tradycja, zebraliśmy się aby powróżyć sobie przyszłość. W każdej klasie znalazły się wróżki, które chętnie opowiadały o tym co nas czeka. Po wspólnym poczęstunku wesoło bawiliśmy się na andrzejkowej dyskotece.
[Zobacz więcej obrazów]
17 listopada uczniowie klas pierwszych zostali "Pasowani na Uczniów". Uroczystość z udziałem dyrekcji, nauczycieli, rodziców i starszych uczniów przygotowały wychowawczynie klas I - Z. Pawłowska i R. Żak. W części oficjalnej odbyło się Ślubowanie i Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych. Na część artystyczną złożył się występ wszystkich pierwszaków oraz uczniów klas III. Pierwszaki otrzymały wiele upominków ufundowanych przez dyrekcję szkoły, rodziców oraz uczniów klas II-III. Na zakończenie wraz z rodzicami spożyli słodki poczęstunek.
[Zobacz powiększenie]
11 listopada odbyły się w naszej miejscowości uroczyste obchody "Święta Niepodległości". Uroczystość z udziałem Wójta Gminy Mielec, p. W. Ochalika, Przewodniczącego Rady Gminy Mielec p. S. Duszkiewicza, Radnych Gminy Mielec, delegacji sołectw Gminy Mielec, dyrektorów szkół wraz delegacjami z terenu gminy oraz kombatantów i Ochotniczych Straży Pożarnych rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Chorzelowie. Główne uroczystości odbyły się na cmentarzu wojskowym w Chorzelowie. Dzieci i młodzież z SOKiS przedstawili montaż o treści patriotycznej. Na zakończenie delegacje złożyły przed kaplicą wiązanki kwiatów.
[Zobacz więcej zdjęć]
Październik 2005
19 października  uczniowie klas Va i Vb  wraz z opiekunami (J.Korzec, M.Aleksandrowicz, M. Lasek i M. Pietrzak) wybrali się do Zalipia - malowanej wsi położonej na Powiślu Dąbrowskim. W  Domu Malarek  obejrzeli ekspozycję sztuki ludowej oraz bogato zdobioną ceramikę. Wzięli udział w warsztatach plastycznych  "Zalipiańskie malowanki" , podczas których poznali historię zdobnictwa zagród i ceramiki oraz samodzielnie ozdobili ceramiczne dzbaneczki i drewniane łopatki. Podczas spaceru po Zalipiu podziwiali malowane zagrody i zwiedzili Muzeum. W drodze powrotnej - w  Szczucinie wstąpili do  Wydziału Historii Drogownictwa , gdzie obejrzeli ekspozycję nawierzchni, narzędzi, fotografii i dokumentów związanych z historią rozwoju drogownictwa, a także zwiedzili skansen maszyn drogowych.
[Zobacz więcej zdjęć]
19 października uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wysłuchali w Kościele Parafialnym w Chorzelowie  koncertu "Śladami Jana Pawła II". Artyści przedstawili historię życia i pontyfikatu Ojca Świętego. Szczególną uwagę zwrócili na muzykę towarzyszącą Janowi Pawłowi II w okresie dzieciństwa, kapłaństwa oraz pielgrzymek do Polski i innych zakątków świata. Muzyce dziecięcej i ludowej towarzyszyły utwory klasyczne. Koncert w podniosłej scenerii przybliżył uczniom postać Ojca Świętego w kategoriach sztuki i dostarczył wielu wrażeń duchowych i artystycznych.
[Jan Paweł II]
Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w październikowej ogólnopolskiej  akcji "Góra Grosza". W tym roku zebraliśmy 226,57 zł. Największą sumę pieniedzy zebrała klasa IVb - 36,80 zł. Największą ilość monet zebrała klasa VIa - 1506 monet. Cieszymy się, że mozemy pomagać innym.
[Góra Grosza]
12 października uczniowie  klas I-III udali się na wycieczkę do naszego najbliższego miasta  Mielca. W kinie Metalowiec obejrzeli  film "Szeregowiec Dolot". W Samorzadowym Centrum Kultury zwiedzili  Wystawę Fotografii. Następnie przespacerowali po najładniejszych miejscach miasta i dotarli do  Muzeum Regionalnego "Jadernówka" , gdzie mogli zobaczyć wystawę poświęconą dawnej szkole i uczniom. Szczególnie spodobały się stare szkolne eksponaty naukowe, przybory uczniowskie i poszarzałe fotografie. Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzili  Główny Urząd Pocztowy. Wycieczka połączyła rozrywkę z dydaktyką.
[Samorządowe Centrum Kultury]
W dniu 3 października  uczniowie klas VIa i VIb wybrali się wraz z opiekunami (M. Lasek, R. Flis, s.A. Laska, ks.A. Chmielarz i M. Woźniak) na wycieczkę do Leżajska i Medyni Głogowskiej. Uczniowie zwiedzili Sanktuarium i Muzeum Klasztorne w Leżajsku. Następnie w Medyni Głogowskiej w Zagrodzie Garncarskiej lepili gliniane figurki oraz obejrzeli galerię rzeźby p. Prucnal. Wycieczka była bardzo udana, a figurki ulepione w trakcie warsztatów uczniowie zabrali na pamiątkę. 
[Zobacz więcej zdjęć]
Wrzesień 2005
 27 września uczniowie  klas IIa i IIb  (op. M. Klecha i J. Pyrzyńska) udali się do Stadniny Koni w Chorzelowie. Celem wycieczki było poznanie zwyczajów koni, ich trybu życia oraz przejażdżka na koniu pod opieką instruktorów. Pogoda była słoneczna i ciepła. Uczniowie podziwiali barwy jesiennych drzew. Po przejażdżce piekli kiełbaski przy wspólnym ognisku. W organizację wycieczki i poczęstunku włączyli się rodzice. 
[Zobacz więcej zdjęć]
"Gałęzie Kultury" - Literatura 2005/2006
We wrześniu zaczęliśmy tworzyć komiksy. Zajęli się tym uczniowie klas VI. Ogłoszono konkurs na najciekawszą pierwszą stronę komiksu z tekstem w j. angielskim. Zwycięska grupa (komiks "Wycieczka po Europie") przesłała swoją pracę kolejnym szkołom partnerskim do dalszej kontynuacji. 
[Zobacz więcej obrazów]
"Jak zachować się w czasie spotkania z obcym psem?"  - na to i wiele innych pytań udzielał odpowiedzi p. Policjant, który wraz ze swoimi podopiecznymi psami odwiedził naszą szkołę 26 września. Pan Policjant przedstawił dzieciom sposoby zachowania się przy spotkaniu agresywnego psa.  Podpowiedział, jak wyszkolić psa, aby słuchał swojego właściciela i był łagodny dla innych ludzi. Uczulił uczniów, aby swoim postępowaniem nie drażnili zwierząt. Pogadankę urozmaicił pokaz zachowań psów policyjnych - łagodnego i zdyscyplinowanego oraz agresywnego. Spotkanie wniosło wiele emocji i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczniów.  
[Zobacz więcej zdjęć]
Ogniska klasowe  to tradycyjne formy spędzania wolnego czasu jesienią. Uczniowie w koleżeńskiej atmosferze poznają się wzajemnie i miło spędzają czas. We wrześniu dzieci klas III  (op. B. Torba i J.Gawryś) zorganizowały wspólne ognisko. W przygotowaniu drewna i pieczeniu kiełbasek oraz ziemniaków pomogli rodzice. Czas przy ognisku umilały wspólne rozmowy, piosenki oraz gry sportowe. 
[Zobacz powiększenie]
Sprzątanie Świata jak co roku obchodziliśmy w dniu 16 września. Uczniowie wszystkich klas  I - VI sprzątali wyznaczone rejony wokół szkoły oraz w okolicy. Dzieci klas I -III zbierały śmieci w pobliżu "Małej Szkoły", zaś uczniowie klas IV -VI posprzątali teren wokół "Dużej Szkoły". Mieszkańcy wsi z zainteresowaniem obserwowali szkolną akcję. Mamy nadzieję, że przyniesie efekty nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych.
[Zobacz powiększenie]
"Gałęzie Kultury" - Literatura 2005/2006
Od września przystąpiliśmy do działań w ramach naszego projektu programu Socrates Comenius 1. W tym roku szkolnym hasłem przewodnim jest literatura. W październiku zostanie ogłoszony konkurs na najciekawszą stronę komiksu. Po rozstrzygnięciu konkursu strona ta zostanie przesłana do kontynuacji w innych szkołach partnerskich. W listopadzie rozstrzygniemy konkurs na ciekawe wiersze ukryte w obrazku. Te najbardziej interesujące będą umieszczone na stronie internetowej naszego projektu. W lutym ilustrujemy polskie baśnie i legendy, a w marcu tworzymy wspólnie opowiadania.
[Wspólna Europa]

2004/2005