Czerwiec 2005
Wycieczki to niezwykle atrakcyjna forma spędzania czasu z dziećmi i młodzieżą szkolną. Uczniowie w przyjemny i relaksacyjny sposób poznają bliższe i dalsze okolice naszego kraju. W czerwcu klasy I  (op. J. Pyrzyńska i M. Klecha) w dniu 7 czerwca oraz klasy III  ( op. Z. Pawłowska i E. Pieróg) w dniu 14 czerwca zwiedziły Sandomierz. Pływały statkiem po Wiśle, przeszły Podziemną Trasę Turystyczną, oglądały panoramę miasta i okolicy z tarasu Bramy Opatowskiej. Klasy II (op. J. Gawryś, B. Torba i ks. T. Michalik) w dniu 7 czerwca  zwiedziły Krynicę. Dzieci wyjechały kolejką na Górę Parkową, powędrowały do Źródełka Miłości, zwiedziły nową i starą Pijalnię Wód oraz centrum miasta. Uczniowie klas IV   (op. J. Korzec i M. Aleksandrowicz) w dniach 19-20 maja byli na wycieczce w Pieninach, zaś uczniowie klas V  (op. R. Flis i I. Kułacz) zwiedzili Kraków i kopalnię soli  w Wieliczce. 
[Zobacz więcej zdjęć]
14 czerwca klasy pierwsze z rodzicami i rodzeństwem bawiły się na  festynie rodzinnym  'Zabawy z mamą i tatą'.  Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny związany z Dniem Mamy i Taty. Póżniej na szkolnym boisku wszyscy brali udział w konkursach i zabawach. Bardzo smakowały kiełbaski z grila i ciasteczka. Nad całością udanej zabawy czuwały organizatorki - mgr Jolanta Pyrzyńska i mgr Małgorzata Klecha.
 Rodzinne spotkanie 4 czerwca odbyło się także w zerówce. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni mgr Donaty Witek przygotowały montaż słowno-muzyczny "Dla Mamy i Taty" oraz pokaz tańców i życzenia dla rodziców. Rodzice obejrzeli wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci w ciągu minionego roku szkolnego oraz spożyli słodki poczęstunek.   
[Zobacz powiększenie]
4 czerwca odbyło się  ‘Święto Szkoły’  połączone z ewaluacją projektu‘Gałęzie Kultury’.  W trakcie tego święta wystąpił Kabaret Szpila, w którym uczennice klas V - VI zaprezentowały zdolności muzyczne. Przedstawiono fragmenty imprez obchodzonych w trakcie roku szkolnego. Po części artystycznej zaproszeni goście zwiedzili wystawę projektową. Następnie odbył się festyn rodzinny z grilem i zawodami sportowymi. 
Maj 2005
‘Dzień Matki’ po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1910 r. W naszej szkole wielu uczniów uczciło ten dzień przygotowując przedstawienia, inscenizacje i poczęstunek dla Mam. W klasach I - IV spotkanie z Mamami zorganizowano w klasach II, III i IV. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców: mgr Bernadety Torby, mgr Jolanty Gawryś, mgr Zuzanny Pawłowskiej, mgr Elżbiety Pieróg, mgr Jadwigi Korzec i mgr Małgorzaty Aleksandrowicz przygotowali przedstawienia, upominki i słodkie poczęstunki. Mamy miały okazję obejrzeć swoje pociechy i miło spędzić czas. 
[Zobacz powiększenie]
22 maja mówiliśmy oproblemie niewolnictwa z okazji  ‘Dnia Abolicji’ obchodzonego na Martynice. Na lekcjach języka polskiego analizowaliśmy bajkę przesłaną przez partnera z Martyniki mówiącą o zniewoleniu człowieka. 
17 maja braliśmy udział w  ‘ Norweskim Święcie Konstytucji’. Uczestniczyliśmy w świątecznej paradzie i w zawodach sportowych. Na zakończenie tego dnia pojawiła się "smaczna" niespodzianka w postaci lodów. 
W maju w ramach programu SOCRATES na terenie naszej szkoły przebywali uczniowie z Hiszpanii.  Wymiana dotyczyła gimnazjalistów, ale uczniowie Szkoły Podstawowej również serdecznie przyjęli gości z Gijon.  16 maja hiszpańscy i polscy uczestnicy projektu wraz z opiekunami odwiedzili klasy I - III w budynku "Małej Szkoły". Z tej okazji uczniowie klas II pod kierunkiem nauczycieli mgr Bernadety Torby i mgr Jolanty Gawryś przygotowali inscenizację baśni "KopciuszeK", zaś uczniowie klasy Ia pod kierunkiem mgr Małgorzaty Klechy scenki i piosenki w języku angielskim. Goście z Hiszpanii otrzymali od uczniów klas młodszych symboliczne upominki, zwiedzili szkołę i mogli poznać młodszych kolegów. 19 maja goście z Hiszpanii spotkali się z dziećmi z  przedszkola i klasy zerowej.  Dzieci z przedszkola wraz z nauczycielami - mgr Marią Gacek i Dorotą Staszko przygotowały tańce i rysunki, zaś uczniowie klasy "O" przedstawili "Spotkanie bajek" przygotowane pod kierunkiem mgr Donaty Witek. Przedszkolaki od hiszpańskiej młodzieży otrzymały upominki - czapki do tańca flamenko i słodycze.  17 maja młodzież hiszpańska odbyła spotkanie z uczniami klas IV - VI. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki i tańce przygotowane pod kierunkiem mgr Małgorzaty Aleksandrowicz. Ozdobą spotkań z hiszpańskimi gośćmi były pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu grupy tanecznej uczniów z klas I - VI przygotowane pod kierunkiem nauczyciela rytmiki Mariusza Sosińskiego. 
[Zobacz więcej zdjęć]
Kwiecień 2005
22 kwietnia  obchodzono w naszej szkole ‘Dzień Ziemi’. Po raz pierwszy świętowano Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych w 1970 r. Pamiętając o 35. "Imieninach Ziemi" uczniowie klasy IVA pod kierunkiem mgr Jadwigi Korzec przygotowali uroczysty apel. Młodzi ekolodzy zwrócili uwagę na fakt, że nasza Ziemia jest piękna, jest miejscem życia dla roślin, zwierząt i dla nas - ludzi - dlatego bardzo powinniśmy o nią dbać i to nie tylko od święta.
[Zobacz więcej zdjęć]
12 kwietnia odbył się w naszej szkole gminny konkurs ‘Mistrz wiedzy - jeden z dziesięciu’. Konkurs dla uczniów klas III został zorganizowany przez mgr Zuzannę Pawłowską i mgr Agatę Korzeń. Zwyciężyli:  1) Brygida Hajduk (kl. IIIA - S.P. Chorzelów; opiekun - mgr Zuzanna Pawłowska); 2) Michał Sulik (kl. IIIB - S. P. Chorzelów; opiekun - mgr Elżbieta Pieróg); 3) Monika Wilk (kl. III - S.P. Rydzów). Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe (słowniki) ufundowane przez właścicielkę księgarni z Mielca p. Kazimierę Kaczmarczyk.     [dowiedz się więcej o konkursie ...]
[Zobacz powiększenie]
Marzec 2005
23 marca obchodziliśmy w naszej szkole  irlandzki ‘Dzień św. Patryka’. Zgodnie z tradycją tego dnia każdy miał na sobie coś zielonego. Uczennice klasy IV przedstawiły życiorys św. Patryka, wyjaśniły symbolikę koniczyny i zielonego koloru ubrań. Św. Patryk to patron Irlandii. Uważany jest za osobę, która wprowadziła do kraju religię katolicką. Przy pomocy koniczynki wyjaśnił Irlandczykom istotę Trójcy Świętej. Irlandia nazywana jest ze względu na zielone wzgórza szmaragdową wyspą, stąd w Dzień św. Patryka ludzie ubierają się na zielono. Następnie uczniowie przystąpili do powierzonych zadań: rozwiązywania zadań matematycznych, logicznych, przygotowania zielonych potraw, wykonywania plakatów. Wszystkim bardzo się podobało.
[Zobacz więcej zdjęć]
21 marca uczniowie klas I-III tradycyjnie obchodzili ‘Pierwszy Dzień Wiosny’. Inscenizację "Żegnaj Zimo - witaj Wiosno" przygotowali uczniowie klasy IB pod kierunkiem mgr Jolanty Pyrzyńskiej. Pozostali uczniowie klas młodszych przywitali nadchodzącą wiosnę wierszami i piosenkami. Następnie z marzannami i gaikami dzieci odbyły pochód po okolicy szukając śladów wiosny. Uroczystość zakończyła się spaleniem kukieł i pożegnaniem zimy. Oby wiosna przyszła jak najszybciej!
[Zobacz więcej zdjęć]
13 - 19 marca nauczycielki naszej szkoły - pedagog mgr Magdalena Pietrzak i anglistka mgr Małgorzata Aleksandrowicz przebywały z wizytą roboczą w  Morne Rouge na Martynice, gdzie poznawały kulturę tamtejszego regionu.
Luty 2005
11 lutego członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego i harcerze wraz z opiekunami - mgr Jadwigą Korzec, mgr Lidią Kutrybałą i mgr Ryszardem Kotrą zorganizowali spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego "ŁOŚ" w Mielcu. Panowie w ciekawy sposób przedstawili historię łowiectwa i myślistwa w Polsce. ‘Lekcję ekologii’ożywiły odgłosy lasów, zwierząt oraz ich zdjęcia, ślady i tropy.
[Zobacz więcej zdjęć]
Farsang – to węgierska nazwa karnawału .Okres ten trwa zarówno na Węgrzech jak i w Hiszpanii od Trzech Króli do Środy Popielcowej. Jest to czas kiedy witamy wiosnę i żegnamy zimę. Karnawał to czas balów kostiumowych, maskarad i ślubnych ceremonii.  3 lutego odbyły się w naszej szkole ‘Baliki Karnawałowe’. Uczniowie klas I - III bawili się we wspólnym Balu Przebierańców. Nie zabrakło tańców, konkursów i słodkich przysmaków. Uczniowie klas IV - VI zaprojektowali i wykonali charakterystyczne dla każdej klasy stroje karnawałowe. Wszyscy świetnie się bawili.
[Zobacz więcej zdjęć]
Styczeń 2005
W dniach 17 - 28 stycznia uczniowie naszej szkoły odpoczywali na feriach zimowych. W pierwszym tygodniu ferii dla chętnych uczniów nauczyciele zorganizowali zajęcia w szkole pod hasłem ‘Akcja - Zima’. Uczniowie korzystali z pracowni komputerowych, sali gimnastycznej, siłowni. W świetlicy szkolnej odbyły się turnieje szachowe i warcabowe. Dzieci z klas I - III brały udział w konkursach plastycznych, grach i zabawach. Nie zabrakło zajęć na świeżym powietrzu. Harcerze uczestniczyli w kilkudniowym biwaku. Każdy mógł rozwijać swoje zainteresowania.
[Zobacz więcej zdjęć]
Tradycją naszej szkoły jest ‘Opłatek Noworoczny’. Przy wspólnym stole spotykają się nauczyciele, nauczyciele-emeryci, wszyscy pracownicy szkoły, przedstawiciele kościoła, władz gminnych, lokalnych, przedstawiciele rodziców. Tegoroczną uroczystość oprawił artystycznie występ uczniów śpiewających kolędy w języku angielskim i przedstawienie "Jasełka" przygotowane pod kierunkiem s. Joanny Kapusty.
[Zobacz więcej zdjęć]
Grudzień 2004
6 grudnia odbyły się w naszej szkole ‘Mikołajki’. Jak co roku uczniowie wszystkich klas otrzymali od św. Mikołaja symboliczne prezenty. Spotkanie ze św. Mikołajem miało w tym roku charakter niemiecki - ze względu na realizację zadań programu Socrates. Młodzież przygotowała piosenki i wiersze w języku niemieckim.
[Zobacz więcej zdjęć]
Już od kilku lat nasza szkoła wspomaga zwierzęta ze "Schroniska dla zwierząt " w Mielcu. Akcję ‘Pomóżmy zwierzętom’ organizują harcerze. Uczniowie wszystkich klas zbierają w grudniu karmę, koce, miski dla zwierząt. Przed świetami Bożego Narodzenia harcerze wraz z opiekunem mgr Ryszardem Kotrą dostarczają zgromadzone dary do schroniska.
[Zobacz powiększenie]
Listopad 2004
30 listopada obchodziliśmy ‘Andrzejki’. Andrzejkowy wieczór był pełen wróżb i zabaw. Ponieważ jest to zwyczaj typowo polski, więc rozpowszechniliśmy go na inne kraje europejskie biorące udział w programie Socrates. W tym samym dniu uczniowie zaprzyjaźnionych szkół z innych krajów europejskich "po polsku" obchodzili Andrzejki.
[Zobacz więcej zdjęć]
Październik 2004
W pażdzierniku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ‘Góra Grosza’.  Uczniowie wszystkich klas zebrali wiele "grosików", aby wspomóc dzieci z domów dziecka. Największą kwotę zebrał Michał Sulik - uczeń klasy IIIb.
[Zobacz powiększenie]
W pażdzierniku uczniowie klas pierwszych uroczyście obchodzili święto ‘Pasowania na ucznia’.  Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli klas pierwszych - mgr Jolanty Pyrzyńskiej i mgr Małgorzaty Klechy. Pierwszoklasistów pasował na uczniów Szkoły Podstawowej w Chorzelowie dyrektor szkoły mgr Ryszard Kotra.Życzymy Pierwszakom wielu sukcesów.
[Zobacz powiększenie]
Wrzesień 2004
Corocznie bierzemy udział w akcji ‘Sprzątanie Świata’. Uczniowie każdej klasy wybierają rejon naszej miejscowości do porządkowania. Dorośli - zainteresownai postawą dzieci, porządkują swoje obejścia. Dzięki akcji "Sprzątanie Świata" nasza okolica jest coraz ładniejsza.
[Zobacz powiększenie]

2005/2006